środa, 15 maja 2013
Dlaczego dobrze dobrany biustonosz jest tak ważny dla naszego zdrowia?

Wiele osób nawet nie podejrzewa, że nieodpowiednio dobrany biustonosz może być przyczyną różnych dolegliwości a nawet chorób. Mogą to być dolegliwości w okolicach ramion, karku i szyi, bóle głowy, kręgosłupa szyjnego a także w niższych jego partiach. Źle dobrany biustonosz  może powodować  również inne problemy zdrowotne takie jak: problemy skórne zwłaszcza pod biustem.
Dlatego  elementem kluczowym jest zapobieganie tym problemom  poprzez noszenie dobrze dopasowanego biustonosza.

Na naszym rynku dostępna jest szeroka  oferta modeli i rozmiarów , dlaczego w dalszym ciągu wiele kobiet  nosi źle dobrany  biustonosz?

Przede wszystkim musimy pamiętać ,że rozmiar bielizny zmienia się z wiekiem, przy zmianie masy ciała ,podczas terapii  hormonalnej , a nawet  wraz z fazami cyklu miesiączkowego.
Częstym błędem jest kupowanie  biustonosza zbyt luźnego pod biustem. Należy pamiętać  że biust jest podtrzymywany nie tylko przez  ramiączka  ale także przez taśmę dolną.
Ważne zwłaszcza przy dużym biuście jest aby ramiączka były  odpowiedniej szerokości  podszyte miękką taśmą. Poza tym bielizna powinna być wykonana z tkanin przyjaznych dla skóry, bez zawartości substancji szkodliwych. Godne polecenia są produkty firm ,które mają bogate doświadczenia  w produkcji bielizny. Jednak  nawet najlepszej jakości ,źle dobrany biustonosz, niesie ryzyko dla zdrowia.
Po zdjęciu bielizny  powinnyśmy sprawdzić czy na ciele nie zostały odciski i podrażnienia.
Ramiączka nie powinny zsuwać    się z ramion, a część  tylna „podjeżdżać” do góry. Fiszbiny powinny otulać całe piersi ,nie mogą uciskać pozostawiając czerwone ślady na skórze. Podczas dobierania nowego biustonosza  tylną część należy zapiąć na środkowa haftkę aby była możliwość ciaśniejszego zapięcia  w przypadku rozciągnięcia materiału.
Każdy biustonosz musi być w spokoju przymierzony i oceniony krytycznym okiem. 

Dlatego należy korzystać z fachowej  porady  w profesjonalnym sklepie z bielizną ,gdzie personel jest odpowiednio przeszkolony.Za każdym razem  rozmiar biustonosza powinien być  potwierdzony dokładnym zmierzeniem.

Jedno jest pewne, kiedy biustonosz przestanie dobrze leżeć, należy go po prostu wymienić. Część dalsza porad wkrótce.

1 komentarz:

Dziękuję za każdy komentarz :) cieszę się, że zaglądacie :)


Osobę, która codziennie spamuje informuję, że każdy taki wpis będę kasować.
I would like to inform the person who sends a spam everyday that I will be deleted this type of notes.